Plener foto-przyrodników w Puszczy Zielonka
"Jarkolandia 2001"

23-25 marca 2001

Witajcie serdecznie.

Jak już wcześniej była o tym mowa, niebawem odbędzie się plener w Wielkopolsce.

Program merytoryczny pleneru obejmuje:

Z ciekawostek, które zamierzam pokazać to rezerwat Meteoryt Morasko. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie ok. 5000 lat temu upadł dość potężny meteoryt żelazny i pozostawił do dziś piękne kratery. Dla miłośników gór - meteoryt upadł na najwyższe w okolicach Poznania wzgórze - Górę Moraska - o wysokości nieco ponad 100m npm.

Drugą atrakcją pleneru będzie wizyta w rezerwacie Śnieżycowy Jar. W marcu-kwietniu w pięknych wąwozach nadwarciańskich masowo zakwitają śnieżyce. O ile trafimy z terminem będzie co fotografować. Jeśli się nie uda, to teren jest na tyle piękny, że i tak warto. Są tam bobry.

Poza tym do zwiedzania jest cały teren Puszczy Zielonki. Są tam jeziora, bagna i torfowiska, ostoje zwierzyny oraz kilka rezerwatów. Puszcza Zielonka ma wymiary ok. 30x30km, wiec jest co oglądać.

Przewiduje oczywiście pokaz slajdów i zdjęć oraz inne atrakcje pozafotograficzne.

Jeśli chodzi o stronę socjalno-bytową, to udało mi się wstępnie załatwić nocleg w ośrodku wypoczynkowym Politechniki Poznańskiej w Tucznie. Ośrodek składa się z czterech identycznych domków. W każdym domku znajdują się 3 czteroosobowe pokoje, ubikacja, łazienka z prysznicem oraz kompletnie wyposażona kuchnia. W każdym pokoju jest piec akumulacyjny, który będzie włączony już przed naszym przyjazdem. Ośrodek położony jest nad pięknym jeziorem Kołatkowskim. Tuczno to mała miejscowość rekreacyjna położona ok. 30km od Poznania na południowym krańcu Puszczy Zielonki.

Cena za nocleg jest bardzo atrakcyjna wynosi 20PLN + 7%VAT od osoby. Jest jednak mankament polegający na tym, że jeśli ktoś chciałby mieć pokój wyłącznie do swojej dyspozycji to musi za pozostałe miejsca zapłacić.

Plener odbędzie się w dniach 23-25 marca 2001.

Osoby zainteresowane proszę o kontak prywatny. Proszę podać swój kontaktowy numer telefonu oraz dane Wasze i ewentualnych osób towarzyszących:
Imię, nazwisko, wiek i miejsce pracy (nauki).

Nie musze nadmieniać, że sprawa jest bardzo pilna z uwagi na rezerwacje noclegów. Rezerwacji mogę dokonać dopiero gdy będzie dokładnie wiadomo kto?

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam
Jarek Wąsikowski


Powrót